Mikae Engvall

Den här omröstningen avslutades 2019-01-15 22.14.
Mikael Engvall. Född i direktdemokratins vagga och uppvuxen i Det direktdemokratiska landet Schweiz.
Omröstning Val av Styrelseledamöter 1:2 2019
Område DD Riks
Typ Alternativ
Skapat av Mikael Engvall
2019-01-05 08.03
Röstberättigade283
Röster 18 (6.4%)
Direkta röster 16 (5.7%)
Plats 10 since 2019-01-08 23.06
First place 1 (0.4%)
Promoting 2 (0.7%)
Neutral 16 (5.7%)
Demoting 0 (0.0%)
Avslutning Jenny Rydhammer

Resultat

Plats Alternativ Delegatröster
1 Jenny Rydhammer Bo Wennström 
2 Thomas Larsson Johan Palmaer Mikael Nordfors 
3 Carl Hashmi nils.sjoqvist 
4 Maneka Helleberg Thomas Larsson 
5 Mikael Nordfors, den flytande demokratins pappa.
6 Oscar Dahlström
7 Jonas Liljegren
8 Johnny Berlic
9 Axel Tingman
9 Marcel Hermansson
10 Mikae Engvall Mikael Engvall 
11 Magnus Gustavsson
12 Thomas Stjernquist

History

2019-01-05 08.03Lagd 10
2019-01-05 08.04Lagd 8
2019-01-05 08.05Lagd 10
2019-01-05 08.05Lagd 8
2019-01-06 07.19Lagd 7
2019-01-06 09.21Lagd 8
2019-01-07 00.04Lagd 9
2019-01-07 08.43Lagd 8
2019-01-07 09.58Lagd 9
2019-01-08 02.30Lagd 8
2019-01-08 02.31Lagd 9
2019-01-08 08.29Lagd 10
2019-01-08 22.55Lagd 9
2019-01-08 23.06Lagd 10

π