Max Björk

Den här omröstningen avslutades 2019-07-02 21.59.
Omröstning Val av Styrelseledamöter 2:2 2019
Område DD Riks
Typ Alternativ
Skapat av jesperek
2019-06-18 22.04
Röstberättigade284
Röster 38 (13.4%)
Direkta röster 37 (13.0%)
Plats 4 since 2019-07-02 19.26
First place 2 (0.7%)
Promoting 6 (2.1%)
Neutral 32 (11.3%)
Demoting 0 (0.0%)
Avslutning Daniel Nordenström

Resultat

Plats Alternativ Delegatröster
1 Daniel Nordenström Thomas Larsson nils.sjoqvist 
2 Thomas Larsson Jonas Liljegren 
3 Jesper Ek
4 Max Björk
5 Jonas Liljegren
6 Adam Rosell
6 Charlotte Engström
7 Status quo
8 Mikael Nordfors Magnus Gustavsson Bo Wennström 
8 Emilio Müller
9 Magnus Gustavsson
9 Axel Tingman
10 Thomas Stjernquist

History

2019-06-18 22.04Lagd 1
2019-06-18 22.08Lagd 4
2019-06-18 22.09Lagd 3
2019-06-18 22.30Lagd 2
2019-06-18 22.30Lagd 3
2019-06-18 23.17Lagd 4
2019-06-19 00.20Lagd 3
2019-06-19 06.37Lagd 4
2019-06-19 06.45Lagd 3
2019-06-19 09.52Lagd 4
2019-06-19 10.24Lagd 3
2019-06-19 15.28Lagd 5
2019-06-19 17.52Lagd 6
2019-06-20 10.51Lagd 3
2019-06-21 06.37Lagd 4
2019-06-24 17.50Lagd 7
2019-06-25 10.47Lagd 6
2019-06-25 16.24Lagd 8
2019-06-25 16.25Lagd 6
2019-06-25 16.59Lagd 7
2019-06-25 18.59Lagd 6
2019-06-25 20.52Lagd 7
2019-06-26 17.41Lagd 6
2019-06-26 21.19Lagd 5
2019-06-26 21.19Lagd 6
2019-06-29 15.26Lagd 10
2019-06-29 15.26Lagd 6
2019-06-30 11.25Lagd 5
2019-07-01 18.29Lagd 4
2019-07-02 09.55Lagd 3
2019-07-02 15.58Lagd 4
2019-07-02 19.17Lagd 5
2019-07-02 19.26Lagd 4

π