Joackim Ohlsson

Den här omröstningen avslutades 2015-01-01 11.33.
Ingenjör och tvåbarnsfar. Ser Flytande Demokrati som den självklara framtiden.
Omröstning Val av styrelse
Område DD Riks
Typ Alternativ
Skapat av Joackim Ohlsson
2014-12-29 00.17
Röstberättigade141
Röster 27 (19.1%)
Direkta röster 16 (11.3%)
Plats 13 since 2015-01-01 10.50
First place 1 (0.7%)
Promoting 11 (7.8%)
Neutral 15 (10.6%)
Demoting 1 (0.7%)
Avslutning Jonas Liljegren

Resultat

Plats Alternativ Delegatröster
1 Jonas Liljegren
2 Per Norbäck
3 Thomas Larsson
4 Robert Wensman Thomas Larsson 
5 Mats Goldberg
6 Jennifer Black
7 Lotte Johansson
8 Magnus Gustavsson
9 Joakim Sigvald
10 Peter Iwanek
11 Markus Blomberg
12 Christopher ”Dalle” Dahlberg
13 Lennart Hedman
14 Joackim Ohlsson
15 Anders Lönnfelt Magnus Gustavsson 
16 Bo Wennström
17 Ulf Bejerstrand
18 Erika Olofsdotter
19 Hannah Backman
20 Mats Pettersson
21 Tim Olson
22 Gunnar Bech
23 Leif Ahlin
24 Torsten Lindholm
25 Johan Liljegren
26 Ludvig Jansson
27 Ola Andersson
28 Jerker Antoni
29 Zeke Tastas

History

2014-12-29 00.17Lagd 21
2014-12-29 00.19Lagd 20
2014-12-29 11.35Lagd 21
2014-12-29 11.47Lagd 22
2014-12-29 11.49Lagd 21
2014-12-29 11.51Lagd 20
2014-12-29 19.42Lagd 19
2014-12-29 20.58Lagd 21
2014-12-30 11.41Lagd 18
2014-12-31 01.15Lagd 19
2014-12-31 01.17Lagd 18
2014-12-31 09.45Lagd 20
2014-12-31 18.02Lagd 21
2014-12-31 18.09Lagd 12
2015-01-01 10.50Lagd 13

π